Rama për Pjerin Ndreun: Nuk do ta tolerojmë rastin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rama për Pjerin Ndreun: Nuk do ta tolerojmë rastin

Kryeministri Edi Rama komentoi rastin e Lezhës, ku kryebashkiaku Pjerin Ndreu ka penguar policinë të mbyllë një lokal, në respektim të orës policore.

 

Para gazetarëve, Rama e ndalin theksin te ofendimi që Ndreu iu bëri efektivëve, duke deklaruar se nuk do të ketë tolerime.

 

Advertisement

“Unë do të shqetësohesha nëse policia dhe strukturat përkatëse nuk do të kishim ndjekur rrugën ligjore, të gjitha gabojmë, të gjithë të përgjigjen për gabimet e tyre, nuk kemi një tolerim të rastit, ku një zyrtar i lartë ofendon një grup të efektivë, por ofendimi i madh është ofendimi i përditshëm dhe mungesa e mbështetjes.”

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy