Rama përcjell Merkelin në aeroport: Shpresojmë të na vizitosh edhe kur të mos jesh më kancelare

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rama përcjell Merkelin në aeroport: Shpresojmë të na vizitosh edhe kur të mos jesh më kancelare

Angela Merkel ka mbyllur vizitën e saj në Tiranë.

Kancelarja u përcoll nga kryeministri Edi Rama dhe ambasadori gjerman në Shqipëri, Peter Zingraf, në aeroportin e Rinasit.

Advertisement

Ndërsa Merkel i tha se do të takohen sërish në Slloveni për Samitin e 6 tetorit, kreu i qeverisë e ftoi për të vizituar vendin tonë edhe kur mos të jetë më kancelare.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy