Ramush Haradinaj: Serbia ka afat deri në vitin 2024 të reflektojë, ndryshe bashkohemi me Shqipërinë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Kosova ka afatet e veta dhe nuk do të presë pafundësisht Serbinë”.

Kjo ishte deklarata më e fundit e kandidatit për president në Kosovë, Ramush Haradinaj.

Bashkimi me Shqipërinë sipas tij do të bëhet për t’i treguar Serbisë të mos presë që të jetë Kosova që bën kompromise.

“Për këtë arsye ajo ka afat deri në vitin 2024 për të vepruar sipas rregullave ndërkombëtare, në të kundërt ne do te vijojmë me planin tonë”, tha ai.

Advertisement

Në lidhje me këtë çështje Haradinaj pohon se nuk ka pasur kontakte nga ana e Brukselit për deklaratat.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy