Reshjet e dëborës përfshijnë zonat malore të juglindjes

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Reshjet e dëborës përfshijnë zonat malore të juglindjes

Reshjet e borës kane përfshirë zonat malore të juglindjes së vendit.

Më e dendur ka qenë në majë të Mashkullorës në Vithkuq, ku trashësia ka shkuar ne disa cm. Reshje ka pasur mëngjesin e sotëm edhe në Dardhë, Voskopojë, si dhe në zonat e tjera malore, në lartësitë mbi 1000 m.

Advertisement

Trashësia në Dardhë, nga Muri i Musait deri në fshat, shkon nga 3 deri në 5 cm. Nuk raportohen probleme sa i përket qarkullimit të mjeteve.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy