Rriten ndjeshëm rastet e reja dhe viktimat, bilanc tragjik nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rriten ndjeshëm rastet e reja dhe viktimat, bilanc tragjik nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Rriten ndjeshëm rastet e reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Kështu në 24 orët e fundit janë regjistruar 171 raste të reja krahasuar me 25 që ishin një ditë më parë.

Po ashtu është rritur dhe numri i viktimave, i cili ka shkuar në 25 nga 16 që ishte ditën e djeshme.

Ministria e Shëndetësisë në vendin fqinj informon se 409 pacientë e mposhtën virusin ndërsa për momentin shënohen 10.308 raste aktive.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 154.222, numri I të shëruarve kurse I viktimave shkon në 5.135.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy