Rruga e re çahet në dysh, qindra familje pa rrugëdalje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Reshjet e dendura të shiut dhe moti i keq ka bërë që të shembet rruga që lidh zonën e Kashnjetit me Lezhen.

Aksi rrugor në territor malor e bën të pamundur lidhjen e një zone të madhe me qytetin

.Sic shihet edhe në pamje dhe foto, rruga është ndare në dysh, ndërsa autoritetet kane ndaluar qarkullimin e makinave.

Zona e izoluar është nje territor i madh dhe kërkon një zgjidhje edhe për lëvizjet e banorëve dhe vecanërisht furnizimin me nevojat më bazike të qytetareve.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy