Bëni Like Struga.info në Facebook


Rrugë anglie me 10 mijë euro dhe vjedhje në supermarkete/ Dënohet me 5 vite burg 27-vjeçari shqiptar në Irlandë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rrugë anglie me 10 mijë euro dhe vjedhje në supermarkete/ Dënohet me 5 vite burg 27-vjeçari shqiptar në Irlandë

Ndriçim Qema është shqiptari i dënuar në Angli, i cili drejtoi operacionin e një bande për kontrabandimin e bashkatdhetarëve për në Britaninë e Madhe përmes Irlandës duke iu marr deri në 10,000 euro secilit. Qema u dënua me pesë vite burg nga Gjykata e Dublinit në Irlandë.

 

Mediat angleze shkruajnë se 27-vjeçari kishte kërkuar azil në Irlandë, por tashmë u dënua për drejtimin e një rrjeti trafiku njerëzish. Qema mësohet se ka shkuar në Irlandë në vitin 2018. Ai fillimisht ai punoi si kontakt me bandat irlandeze dhe më pas i raportonte të atit në Shqipëri, i cili gjithnjë sipas mediave të huaja është me precedentë të mëparshëm penalë.

 

Advertisement

Qema ishte specializuar në falsifikim dokumentacionesh dhe pastrim parash. Personat që synonin të shkonin në Britani paguanin nga 5 mijë deri në 10 mijë euro dhe merrnin dokumente false.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy