Scholz në konferencë me Ramën: Samiti i procesit të Berlinit do mbahet në Tiranë, më 16 tetor

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Scholz në konferencë me Ramën: Samiti i procesit të Berlinit do mbahet në Tiranë, më 16 tetor

Më 16 tetor Tirana do të mirëpresë samitin e radhës të Procesit të Berlinit.

 

Lajmi u dha nga kancelari gjerman Olaf Scholz në konferencë me kryeministrin Rama.

“Jam i gëzuar që mirëpres kryeminsitrin Rama, ballkani Perëndimor dhe integrimit I tij janë shumë të rëndëishme për mua.

Advertisement

 

Ballkani perëndimor është pjesë e Evropës dhe pjesë e familjes europiane. Gëzohem që ti re dakord të ftosh në tetor samitin e ardhshmë të procest të Berlinit. Përgatitjet për këtë kanë filluar, më 16 16 tetor do të zhvillohet samiti për herë të parë në kryeqytetin e një shteti të Ballkanit Perëndimor. “ u shpreh Scholz

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy