Shehu-Rakacollit: E keni futur vendin në vorbull. Rakacolli: Më dhemb shpirti, s’mund të flisni kështu…

Pinterest LinkedIn Tumblr +

E ftuar në Spotlight nga Alban Dudushi, në Vizion Plus, zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli u përplas me ish-deputetin e PD-së, Tritan Shehun, pasi ky i fundit e akuzoi duke u referuar me ‘këta’ se duke mos marrë asnjë masë deri më tani e kanë futur vendin në një gjendje katastrofale.

Tritan Shehu: Në një kohë kur kemi pozitivitetin e testimeve nga 25 mbi 30% që është katastrofë, këta nuk bëjën asgjë, nuk marrin asnjë masë. Këta ulin testime. Nuk kanë deklaruar asnjëherë kush është metodika e testimit.

Mira Rakacolli: Uaa, edhe këtë në këtë tavolinë e kemi thënë se kush është metodika e testimit. Do ju lutesha vetëm një gjë, të mos ndahemi ‘ne dhe ata’.. Nuk jemi ‘këta’. Nuk ka ‘këta’ në një pandemi…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy