Shembet ura në Berzan të Lezhës, izolohen disa familje

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shembet ura në Berzan të Lezhës, izolohen disa familje

Ura e fshatin Berzane në Lezhë është fundosur duke izoluar të gjithë fshatin. E ndërtuar gjatë fushatës elektorale në vitin 2021, ura është shembur duke lënë 6 familje të ‘ngujuara’.

 

Prurjet e shumta të përroit gjatë reshjeve të dendura te shiut të së premtes, sollen demtimin e urës në këtë zonë. Në këto kushte banorët nuk kanë asnjë mundeëi kalimi dhe kërkojnë nderhyje të shpejtë për të dalë nga izolimi.

 

Advertisement

Autoritetet lokale kanë inspektuar nga afër gjendjen e urës dhe kanë premtuar se do të zgjidhet.

 

Fshati Berzhan veçmas izolimit nga ura, i mungojnë dhe rrugët apo qendrat shëndetësore.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy