Shi dhe vranësira/ Si pritet të jetë moti përgjatë kësaj jave

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Këtë javë vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike edhe pse nuk do të mungojnë ditët me shi dhe vranësirat.

 

Në këtë mënyrë moti për të gjitha ditët e javës parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura.

 

Advertisement

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri dhe mesatar në formën e shtrëngatave.

 

Reshjet e shiut do të jenë më tepër prezente përgjatë ultësirës perëndimore dhe vecanërisht zonën e veriperëndimit dhe jugperëndim.

 

Advertisement

Share.

Leave A Reply

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy