Shkodër/ Basha zbret në terren: Lufta kundër korrupsionit, një nga prioritetet tona

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shkodër/ Basha zbret në terren: Lufta kundër korrupsionit, një nga prioritetet tona
Pas rizgjedhjes ne krye te PD, Lulzim Basha ka nisur punen per riorganizimin e degeve te kesaj force politike.
Ai postoi ne facebook foto nga takimi me drejtues te selise blu ne qarkun Shkoder.
Basha shkruan se lufta kunder korrupsionit eshte nje nga prioritetet e punes se tij ne krye te PD.
Në Shkodër me drejtuesit e këtij Qarku, për riorganizimin dhe forcimin e çdo dege, të vetëdijshëm për vlerat dhe standartet që na bashkojnë për të ndërtuar alternativën më të mirë të Partisë Demokratike për shqiptarët.Për këtë qëllim, lufta kundër korrupsionit është sot një nga prioritetet tona. Një rast i tillë është ligji për investitorët strategjikë, i cili është përdorur për të shpërblyer miqtë e kryeministrit me pasuritë tona publike.Ne do kërkojmë një hetim të thelluar parlamentar të investitorëve strategjikë, atyre që përfitojnë dhe bashkëndajnë me qeveritarët e korruptuar pasuritë e këtij vendi, ndërsa shqiptarët mbeten ndër popujt më të varfër dhe më të keqpaguar. Askush nuk do të jetë mbi ligjin!

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy