Shkrumboi sipërfaqen me pisha, arrestohet autori i dyshuar në Gjirokastër

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shkrumboi sipërfaqen me pisha, arrestohet autori i dyshuar në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga një person, i cili akuzohet për zjarrvënie. Personi i arrestuar dyshohet se ka ndezur një tymëse në parkun e tij të bletëve dhe si pasojë është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme toke me barishte dhe pisha.

 

Mësohet se bëhet fjalë për vendin e quajtur “Kodra e fshatit Arshi Lengo”. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Gjirokastrës, për veprime të mëtejshme.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy