Shpërthim tritoli në Lushnjë/ Lënda plasëse hidhet në oborrin e shtëpisë, detajet e para

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shpërthim tritoli në Lushnjë/ Lënda plasëse hidhet në oborrin e shtëpisë, detajet e para

Shpërthim tritoli në një banesë private në lagjen 18 tetori ka tronditur Lushnjën mbrëmjen e kësaj të marte.

 

Nga shpërthimi i fortë nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale.

 

Advertisement

Në banesë jetonte Altin Lamçe, tregtar në tregun fruta-perime Lushnjë.

 

Banesa është në pronësi të një tjetër shtetasi, Arben Turkut,  i cili është në emigrim.

 

Advertisement

Tritoli dyshohet se u hodh nga autorët  në ecje nga rruga drejt oborrit të shtëpisë. Janë thyer xhamat dhe dyert e kësaj banese.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy