“Shpirti” çon për gjykim 31 persona të akuzuar për trafik droge

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Shpirti” çon për gjykim 31 persona të akuzuar për trafik droge

Prokuroria e posaçme ka dërguar për gjykim 31 persona të akuzuar per krijimin e nje grupi kriminal të trafikut te droges.

 

Këta persona u arrestuan në kuadër të operacionit te koduar me emrin “Shpirti”.

 

Advertisement

Ndersa ish-prokurori i vlorës Maksim Sota, Ilirjan Balla, Artur Krasniqi dhe Festim Lelaj, funksionarë shtetërorë, akuzohen për shpërdorim detyre.

 

Nën akuzën e trafikut te drogës, spak ka dërguar ne gjykate edhe 2 shoqëruesit e ish-ministrit te brendshem Tahiri: Paul Deda dhe Hekuran Marku.

 

Advertisement

Gjatë operacioneve te policise, këtij grupi kriminal që nga viti 2014, iu sekuestruan 6 ton kanabis e kokainë me vlerë 55 mln euro.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy