Shtyhen bilancet financiare / Biznesi do të ketë kohë edhe gjashtë ditë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shtyhen bilancet financiare / Biznesi do të ketë kohë edhe gjashtë ditë

Të gjithë bizneset që nuk kanë mundur të depozitojnë në kohë pasqyrat financiare, për shkak të sulmit kibernetik, do të mund ta kryejnë këtë procedurë në ditët në vijim.

Ministria e financave ka njoftuar se ky afat do të shtyhet me aq ditë sa u bllokua portali  “e-albania”, pra, me 6 ditë.

Advertisement

Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj ftoi bizneset që të vijojnë me depozitimin e pasqyrave financiare në regjistrin tregtar.

Bllokimi i shërbimeve online për shkak të sulmit kibernetik solli kaos për shumë biznese dhe qytetarë, ndërsa ende nuk janë rikthyer të plota të gjitha shërbimet që ofrohen nga portali “e-albania”.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy