Shtyrja e protestës/ Rama: Lidhet me mobilizimin financiar të foltoreve dhe fallxhorve

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shtyrja e protestës/ Rama: Lidhet me mobilizimin financiar të foltoreve dhe fallxhorve

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas shtyrjes për ditën e shtunë të protestës kundër rritjes së çmimeve.

Sipas kreut të qeverisë, kjo shtyrje lidhet me mobilizimin financiar të foltoreve dhe fallxhoreve, për të sjellë militantë nga rrethet.

Advertisement

“Shtyrja e protestave të turpit për të shtunën lidhet me mobilizimin financiar dhe partiak të foltoreve e fallxhoreve për të sjellë militantët nga rrethet, që përpëlitjet e fundit të marrin befas pamjen e një dallge televizive, të cilën vetëm Kremlini mund ta shohë me admirim”, shkruan Kryeministri.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy