Skandali i pagave/ Arrestohen dy persona, disa të tjerë në kërkim

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Skandali i pagave/ Arrestohen dy persona, disa të tjerë në kërkim

Disa urdhër-arreste janë prerë për skandalin e publikimit të pagave pak javë më parë.

Mësohet se deri tani janë ekzekutuar dy urdhër-arreste, ndërsa vijon puna e policisë për arrestimin edhe të disa personave të tjerë.

Advertisement

Keta persona dyshohet se kanë nxjerrë nga sistemi listat ma pagat e 690 mijë qytetarëve.

Prokuroria e Tiranës dhe Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, kane njoftuar edhe nje dalje per mediat ne lidhje me kete çeshtje.

Advertisement

Vijon…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy