SPAK ankimon vendimin e Gjykatës së Posaçme/ Kërkon rikthimin e Alqi Bllakos në qeli

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ashtu siç edhe paralajmëroi, SPAK ankimon vendimin për lirimin e Alqi Bllakos nga qelia.

 

Të enjten e javës së kaluar me një vendim të papritur pas kërkesës së bërë nga ish deputeti dhe avokati I tij Sokol Hazizaj, Gjykata e Posaçme ndryshoi masën e sigurisë së ish deputetit socialist, nga arrest me burg në arrest shtëpie.

 

Advertisement

Ky verdikt, u pranua nga gjyqtarja Irena Gjoka.

 

Bllako u arreatua më 1 prill të këtij viti, pas akuzave për përfshirjen e tij në aferën e inceneratorit të Fierit, kur mbante detyrën e sekretarit të përgjithshëm të Ministrisë së Mjedisit.

 

Advertisement

Por për këtë aferë, ka shkuar pas hekurave edhe ish ministri i Mjedisit Lefter Koka.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy