Studimi: Ndryshon standarti, 76% e femrave sot çuditërisht tërhiqen nga ky lloj mashkulli

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Studimi: Ndryshon standarti, 76% e femrave sot çuditërisht tërhiqen nga ky lloj mashkulli

Një herë e një kohë, grupi i burrave të fortë konsiderohej i papërmbajtshëm për shumicën e grave. Por ky standard tashmë është i vjetëruar, siç konfirmon një studim. Siç kanë vënë re ekspertët, 76% e femrave tërhiqen më shumë nga një burrë me anën e tij femërore shumë të zhvilluar.

Në fakt, ndërsa vajzat e vogla e vegjël magjepsen nga djemtë maço, gratë e karakterizuara nga feminiliteti e kanë më të vështirë t’u rezistojnë burrave të butë dhe romantikë – domethënë me karakteristika që tradicionalisht janë lidhur me seksin femër.

Prandaj, kreu i hulumtimit Dr. Wiebke Neberich beson se, të paktën kur bëhet fjalë për marrëdhëniet romantike, homonimet tërhiqen:

“Një marrëdhënie e shëndetshme zhvillohet midis njerëzve që kuptojnë njëri-tjetrin dhe mbështesin njëri-tjetrin. Burrat dhe gratë me personalitete të ngjashme janë zakonisht më të pajtueshëm, pasi kanë nevoja të përbashkëta, ndjenja të përbashkëta dhe përgjithësisht e perceptojnë botën në një mënyrë të ngjashme. E gjithë kjo ndihmon për të shmangur tensionet”./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy