Sulmi nga iranianët/ Rikthehet në punë sistemi TIMS edhe në Portin e Durrësit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sulmi nga iranianët/ Rikthehet në punë sistemi TIMS edhe në Portin e Durrësit

Sistemi TIMS është rikthyer në punë edhe në Portin e Durrësit pas sulmit kibernetik nga iranianët dy ditë më parë.

Prej dy ditësh sistemi TIMS ra, duke shkaktuar kaos dhe rradhë të gjata në të gjitha pikat kufitare tokësore, detare dhe ajrore në vend.

Advertisement

Kryeministri Rama konfirmoi gjatë ditës së djeshme se sulmi erdhi nga e njëjta dorë e sulmeve të korrikut ndaj serverave të shërbimeve shtetërore.

Deri në kthimin në normalitet të sistemit elektronik, në të gjitha pikat kufitare u punua manualisht regjistrimi i të dhënave të udhëtarëve.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy