Takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, Haradinaj: Pa përfshirjen e SHBA-së, humbasim! Po të ishin ata, tani do kishim marrëveshje

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, Haradinaj: Pa përfshirjen e SHBA-së, humbasim! Po të ishin ata, tani do kishim marrëveshje

 Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas takimit të zhvilluar në Bruksel mes pasardhësit të tij në detyrë, Albin Kurti dhe presidentit serb,  Aleksandër Vuçiç.

Haradinaj thotë u zhvillua edhe një tjetër takim i padobishëm ndërsa ngul këmbë për përfshirjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në tryezën e dialogut, ndryshe sipas tij, Kosova do të humbasë shumë:

Edhe një takim koti i dialogut Kosovë-Serbi. Kryeministri i Kosovës ka vendosur që të mos bëjë asgjë në këtë proces. 

Ai nuk po don me e kuptu se pa përfshirjen e SHBA, dialogu është i vdekur. Ai nuk po don me e kuptu se me Borelin e Lajçakun është në qorrsokak. 

Advertisement

Sa më larg të shtyhet përfshirja e një emisari amerikan në dialog, dëmi do të jetë më i madh, edhe për Kosovën edhe për Kryeministrin! 

Po të ishte Amerika në dialog, tashmë do të ishim në prag të marrëveshjes përfundimtare! 

A ka njeri që mund t’ia shpjegojë këtë Albin Kurtit!?”

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy