Të vdesësh për një fjalë goje”/ Gjendet pistoleta me të cilën u vra Madrit Ulqinaku

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Të vdesësh për një fjalë goje”/ Gjendet pistoleta me të cilën u vra Madrit Ulqinaku

Gjendet arma me të cilën dyshohet se u vra 33-vjeçari Madrit Ulqinaku me 17 gusht ne Elbasan.

 

Arma e zjarrit pistoletë me një krehër me 6 fishekë në të,  u gjetën pas kërkimeve intensive nga ana e shërbimeve, në shtratin e lumit Shkumbin.

 

Advertisement

Gjatë mbrëmjes së te henes u vu në pranga edhe autori i dyshuar i kësaj ngjarjeje dhe bashkëpunëtori i tij.

 

Si rezultat i kontrolleve të shumta të zhvilluara nga Policia e Elbasanit, si dhe i negocimeve me familjarët, u bë e mundur vënia në pranga e shtetasve Horgito Peqini 18 vjeç dhe Klaudio Sallufi 33 vjeç.

 

Advertisement

Me heret ishte ndaluar edhe Ejden Dino, shok me Peqinin dhe Sallufin.

 

Gjykata e Shkallës së Parë Elbasan ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”, për këta shtetas, për veprat penale “Vrasja me dashje”, kryer në bashkëpunim dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

 

Advertisement

Nga tërësia e veprimeve hetimore ka rezultuar se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se kanë vrarë, për motive të dobëta, me armë zjarri, shtetasin Madrit Ulqinaku, mbrëmjen e datës 17.08.2022.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy