Temperatura deri në 19 gradë, parashikimi i motit për ditën e sotme

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Temperatura deri në 19 gradë, parashikimi i motit për ditën e sotme

Edhe për ditën e enjte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët e me vranësira në shtim pas orëve të mesditës.

Era pritet të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 7-8m/sek, pas orëve të mesditës era pritet të fitojë shpejtësi 10-12m/sek shoqëruar me dallgëzim të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 0 deri 16°C, në zonat e ulëta 4 deri 19°C dhe në zonat bregdetare 4 deri 19°C./vizionplus,tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy