Temperatura pranverore dhe vranësira të lehta/ Ja si parashikohet moti për këtë të premte

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Temperatura pranverore dhe vranësira të lehta/ Ja si parashikohet moti për këtë të premte

Këtë të premte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

 

Moti parashikohet i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare kryesisht në mesditë.

 

Advertisement

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek dhe valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

 

Advertisement

në zona malore 5 deri 22°C

 

në zona e ulëta 7 deri 25°C

 

Advertisement

në zona bregdetare 12 deri 24°C

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy