Tentuan të vjedhin dhe plagosin pronarin e lokalit në Elbasan/ Arrestohet 46 vjeçari, në kërkim një tjetër

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tentuan të vjedhin dhe plagosin pronarin e lokalit në Elbasan/ Arrestohet 46 vjeçari, në kërkim një tjetër

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga 46-vjeçarin S.B., ndërsa është shpallur në kërkim Th. B., 36 vjeç, pasi në lagjen “Shënkoll”, dyshohet se kanë tentuar të vjedhin në lokalin e shtetasit A. B., të cilin e kanë goditur me mjete të forta dhe me mjet prerës.

 

Sakaq shtetasi A. B. ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

 

Advertisement

 Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin S. B., 46 vjeç, banues në Elbasan dhe shpallën në kërkim shtetasin Th. B., 36 vjeç, banues në Elbasan, për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje”, kryer në bashkëpunim dhe “Vjedhja”, pasi në lagjen “Shënkoll”, dyshohet se kanë tentuar të vjedhin në lokalin e shtetasit A. B., të cilin e kanë goditur me mjete të forta dhe me mjet prerës. Shtetasi A. B. ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy