Thellohet rezultati/ Veliaj kalon bindshëm në avantazh

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Thellohet rezultati/ Veliaj kalon bindshëm në avantazh

Kryebashkiaku aktual i Tiranës Erion Veliaj, duket se po shkon drejtr marrjes së mandatit të tretë të qeverisjes së kryeqytetit.

 

Sipas të dhënave të përditësuara nga KQZ, Veliaj ka marrë 9420 vota ose 55.67%.

 

Advertisement

Pas tij vjen kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë Belind Këlliçi me 5561 vota, ose 32.87%.

 

Ndërsa Roland Bejko ka marrë 810 vota, Arlind Qorri 808 vota.

 

Advertisement

Marko Dajti ka marrë 183 vota dhe Lejla Përnaska 138 vota.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy