Theu masën e arrestit të shtëpisë, ndalohet punonjësi i policisë Enea Qose

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Theu masën e arrestit të shtëpisë, ndalohet punonjësi i policisë Enea Qose

Është ndaluar punonjësi i Policisë, Enea Qose pasi theu masën e arrestit të shtëpisë.

Në Maj të këtij viti polici është arrestuar për shpërdorim detyre pasi ka marrë rryshfet nga një shtetas kosovar.

Advertisement

Ndërkohë që gjykata kishte vendur për Qosen masen e sigurisë “arrest shtëpie”. Policia në bashkëpunim me AMP, kanë bërë të mundur nëpërmjet informacioneve të siguruara se ishte polici thyente masen e sigurisë.

Pas informacioneve të siguruara në rrugë operative është bërë e mundur ndalimi i ketij shtetasi në një lokal në lagjen 4 të Pogradecit. Pritet njoftimi zyrtar nga AMP për rastin.

Advertisement

Qose akuzohet per vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën” dhe “Falsifikimi i dokumentave”.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy