Tiranë/ Dhunuan vajzat dhe motrën, tre të arrestuar për dhunë në familje në 24 orë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tiranë/ Dhunuan vajzat dhe motrën, tre të arrestuar për dhunë në familje në 24 orë

Dhuna ndaj grave dhe vajzave mbetet një fenomen shqetësues i shoqërisë sonë. Vetëm në 24 orët e fundit, Policia e Tiranës raporton se ka vënë në pranga tre persona për dhunë në familje. Një 50-vjeçar dhe një 57-vjeçar tjetër janë arrestuar pasi kanë dhunuar vajzat e tyre.

 

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1 arrestuan shtetasit:

 

Advertisement

– T. B., 50 vjeç, banues në Tiranë, pasi ka ushtruar dhunë ndaj vajzës së tij.

 

– A. F., 57 vjeç, banues në Tiranë, pasi ka ushtruar dhunë ndaj vajzës së tij”, thuhet në njoftim.

 

Advertisement

Ndërkohë në pranga është vënë dhe një i ri, i cili ka dhunuar motrën e tij të mitur.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy