Tiranë/ Pallati nën “pushtetin” e flakëve, tymi mbulon të gjithë zonën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tiranë/ Pallati nën “pushtetin” e flakëve, tymi mbulon të gjithë zonën

Flakët që përfshinë katin e fundit të pallatit në zonën  e “Ish-Nisharakut” në kryeqytet, janë përhapur duke rrezikuar të gjithë pallatin. Tymi ka mbuluar edhe pallatet përreth, ndërsa forcat zjarrfikëse po punojnë për izolimin dhe shuarjen e flakëve.

 

Ende nuk dihet nëse ka persona të lënduar nga flakët apo tymi. Policia ka vendosur perimetër sigurie dhe nuk lejon që qytetarët të afrohen në vendngjarje.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy