Ulja e infektimeve me Covid/ GJKKO heq kufizimet për pjesëmarrjen në gjykatat e vendit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ulja e infektimeve me Covid/ GJKKO heq kufizimet për pjesëmarrjen në gjykatat e vendit

GJKKO ka hequr kufizimet anti-covid për pjesëmarrjen në gjykatat e vendit.

Shfuqizohet ligji për kufizimet brenda seancave gjyqësore dhe tashmë pjesmarrja nuk mund të jetë më e kufizuar.

Advertisement

Sipas njoftimit, ky vendim, vinte për shkak të uljes së rasteve të reja të infektimeve me covid-19 dhe si pasojë nuk ishte më e nevojshme mbajtja në fuqi e kufizimeve të tilla.

Gjithsesi, në seanca të ndryshme, kufizimet për pjesëmarrjen mund të rishikohen në varësi të çështjes që po trajtohet.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy