“Vdiq pa e marre vesh gjininë e bebit”/ Rudina Hajdari rrënqeth me fjalët për babain

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Vdiq pa e marre vesh gjininë e bebit”/ Rudina Hajdari rrënqeth me fjalët për babain

Ish deputetja Rudina Hajda ka rrëfyer në Vizionin e Pasdites, detaje të vështira në jetën e saj personale dhe larg politikës.

 

Hajdari u kthye shumë pas në kohë dhe kujtoi kohën kur nëna e saj ishte shtatëzënë me fëmijën e tretë, por gjininë e fëmijës  babai i saj i ndjerë nuk e mori vesh asnjëherë.

 

Advertisement

Ajo tha se Azem Hajdari nuk donte ta dinte gjininë deri sa fëmija të vinte në jetë, e duke mos e arritur këtë moment, nuk e mori vesh asnjë herë se çfarë ishte foshnja që do të lindte.

 

 

Për mamanë ka qenë një periudhë e bukur, sepse mamaja pas shumë vitesh që na kishte ne dy fëmijë arriti të kishte edhe një fëmijë tjetër. Kjo ishte një periudhë e bukur për të dy. Ajo që ishte një detaj i vogël, babai nuk e dinte se do kishte vajzë apo djalë. E mbajtëm sekret sepse nuk donte ta dinte, dhe faktikisht ai nuk e mori vesh asnjë herë nëse do kishte një vajzë apo një djalë.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy