Veliaj: Ndërtesa tek Sahati do jetë si pallat barez

Pinterest LinkedIn Tumblr +

I ftuar në ‘Zgjedhje 2021’ nga Alban Dudushi dhe Pranvera Borakaj, në Vizion Plus, kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj ka sqaruar se çfarë do të ndodhë me zonën përreth sahahtit të Tiranës, ku tashmë po ndërtohet një pallat.

Erion Veliaj: Unë jam krenar që nën drejtimin e bashkisë kam negociuar për çdo cm katror si të isha një tirons denbabaden.

Advertisement

Alban Dudushi: E ke sfumuar atë çfarë është kulla historike e Tiranës, sahatin…

Pranvera Borakaj: Nuk do ta shohim më orën, se do na i zejë sytë ndërtesa pas…

Advertisement

Erion Veliaj: Do shohësh një pallat barez të viteve ’90. Pra, sfondi i sahatit të Tiranës do jetë më dinjitoz se sa një pallat barez që ti ke parë në vitet ’90 kur shkonim me anije në Bari.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy