Verifikohen pasuritë e Sulit e Goros/ Dyshime se kryebashkiakët kanë abuzuar me tenderat dhe pronat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Verifikohen pasuritë e Sulit e Goros/ Dyshime se kryebashkiakët kanë abuzuar me tenderat dhe pronat

Prokuroria e Posaçme po kryen verifikimin e pasurisë se dy kryebashkiakëve Rakip Suli i Kamzës dhe Jorgo Goro i Himarës.

 

Kryebashkiaku i Kamzës është kallëzuar dy herë në SPAK. Njëra nga padite lidhte me pretendimet për abuzim me fondet e tërmetit, ndërsa tjetra me tenderin e pastrimit. Rakip Suli ka mohuar se ka pasur abuzime.

 

Advertisement

Jorgo Goro kryetari në detyre i Bashkisë së Himarës, i cili po e mban këtë post pasi fituesi i zgjedhjeve te 14- majit Fredi Beleri është në qeli për korrupsion zgjedhor.

 

Ishte Fredi Beleri ai që kallëzoi penalisht Jorgo Goron për shpërdorim detyre me pronat në Gjilek të Himarës.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy