Video e frikshme/ Momenti kur pallati 8-katësh rrënohet nga lëkundjet e tërmetit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Video e frikshme/ Momenti kur pallati 8-katësh rrënohet nga lëkundjet e tërmetit

Mes ndërtesave të tjera, në Izmir është shkatërruar edhe një pallat tetë katësh.

 

Mediat turke kanë publikuar momentin kur ndërtesa gjunjëzohet për shkak të lëkundjeve të fuqishme.

 

Advertisement

Njerëzit vrapojnë të frikësuar pas këtij çasti, ndërsa vijojnë operacionet për të shpëtuar njerëzit që janë nën rrënoja.

 

Tërmeti ishte me magnitudë 6.6 të shkallës Rihter dhe deri në këto momente thuhet se janë rreth 20 ndërtesa të shkatërruara.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy