Video- Fqinji tregon detaje: Autori me probleme mendore, viktima e kishte blerë tokë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Video- Fqinji tregon detaje: Autori me probleme mendore, viktima e kishte blerë tokë

Orhan Yzellari, fqinji i 65 vjeçarit Safet Yskollarin që mbeti I vrarë në Gështenjas të Pogradecit, ka folur për ngjarjen e rëndë që ndodhui asditen e sotme.

Ai deklaroi se viktima ka qenë një person shumë i mirë dhe i rregullt në komunitet, ndërsa autori Fatmir Manellari sipas tij ka pasur probleme të shëndetit mendor.

Advertisement

Orhan Yzellari tregoi edhe shkakun e konflikti, ndërsa sipas tij viktima e kishte blerë tokën për të cilin agravoi përplasja.

“Të dy palët i njoh,autori ishte njeri negativ, ishte pa shkollë i paditur,për të zenë nuk zihej por nuk ishte në rregull nga trutë. Viktima ishte njeri i shkëlqyer. Autori nuk ishte njeri qe konfliktohej, alkool nuk pinte por s ishte mirë nga trutë. Janë zënë për këtë kovaçanën këtu atë se ka asnjëri as tjetri. Viktima e bleu tokën i bëri ishte në rregull ai ishte njëriu më i shkëlqyer jo ai po e gjithë familja. Viktima jetonte vetëm me gruan, fëmijë nuk kishte”, tha Orhan Yzellari fqinj me viktimën.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy