Video- Grabitën dhe dhunuan për vdekje të moshuarin ën Mallakastër/ Mbërrijnë në Gjykatën e Fierit dy të rinjtë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në gjykatën e Fierit jepet sot masa e sigurise për dy autorët e grabitjes me dhunë në Klos të Mallakastrës ku humbi jetën nga dhuna e ushtruar 89- vjeçari Çaush Shehaj.

 

Dy autorët 22 dhe 28 vjeç janë arrestuar në flagrancë vetëm disa orë pas ngjarjes ndërkohë që një prej tyre Musa Godo nuk është figurë e panjohur për blutë e Fierit.

 

Advertisement

Ai kishte pak kohë që kishte dalë nga burgu ku vuante dënimin për perdhunin e një 23- vjeçareje në Fier. Dy autorët e grabitjes në Mallakastër Ervis Halimi dhe Musa Godo, kanë mbërritur në gjykatë të shoqëruar nga forca të shumta policie ndërkohë që familjarët e të afërmit e të moshuarit të ndjerë kanë kërkuar dënim maksimal për autorët. Gjyqtari i çështjes është Taulant Banushi dhe prokuror Petrit Vuka.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy