Vodhën 7 monopatina për 2 muaj, arrestohet 20-vjeçari dhe procedohet një i mitur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vodhën 7 monopatina për 2 muaj, arrestohet 20-vjeçari dhe procedohet një i mitur

Policia e Tiranës ka zbardhur 7 raste të vjedhjes së monopatinave në zona të ndryshme të kryeqytetit.

 

Si pasojë është vënë në pranga një 20-vjeçar dhe proceduar në gjendje të lirë një i mitur, i cili ishte bashkëpunëtor në vjedhje.

 

Advertisement

“Nga veprimet hetimore dyshohet se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, gjatë 2 muajve të fundit, kanë vjedhur 7 monopatina, në zona të ndryshme të Tiranës”, thuhet në njoftim.  

 

Policia po punon për të zbardhur të tjera raste ku këta dy shtetas mund të jenë përfshirë në vjedhje.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy