Vodhi postën private/ I riu para togave të zeza: Kam babain në gjendje të rëndë, s’kisha mundësi tjetër

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vodhi postën private/ I riu para togave të zeza: Kam babain në gjendje të rëndë, s’kisha mundësi tjetër

“Kam babain në gjendje të rëndë. Nuk gjeja mënyrë tjetër për t’i ardhur në ndihmë për kurimin dhe vendosa të kryej grabitjen e postës private”. Ky është deklarimi i Ordis Mollës përpara togave të zeza të Tiranës, të cilat vendosën ta lënë në burg 27-vjeçarin.

 

Ai u vendos në pranga disa orë pas ngjarjes së të mërkurës në mbrëmje, ku përmes kërcënimit me thikë ndaj punonjësit, mori një shumë parash në filialen e një poste private në kryeqytet. Ngjarja ndodhi në rrugën “5 Maji”, ku Molla, pasi mori një shumën e parave të xhiros ditore, përkatësisht 400 mijë lekë të rinj, 940 euro dhe 40 paund, u largua me motomjet.

 

Advertisement

Me vendim të Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, do të qëndrojë në qeli deri në përfundim të hetimeve për veprat penale “Vjedhja me dhunë” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy