Vranësira e reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme, 17 shtator 2023

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vranësira e reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme, 17 shtator 2023

Këtë të diel vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme.

 

Moti parashikohet të jetë me altenime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e mesditës dhe pasdites pritet të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët vetëm përgjatë relieveve malore.

 

Advertisement

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje si në vlerat e mëngjesit dhe në të mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C.

 

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi kryesisht veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy