Vrasja e 15-vjeçarit në Gramsh/ Policia arreston 4 të miturit, u sekuestrohen 3 thika, 2 përforcuese grushti dhe 5 telefona

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vrasja e 15-vjeçarit në Gramsh/ Policia arreston 4 të miturit, u sekuestrohen 3 thika, 2 përforcuese grushti dhe 5 telefona

Policia ka arrestuar 4 të mitur të cilët në bashkëpunim me njëri tjetrin vranë me thikë Fation Bicin dhe plagosën kushëririn e tij, 15-vjeç.

 

Policia ka arrestuar Xh. Ç., 15 vjeç, O. Ç, 14 vjeç, E. K., 15 vjeç dhe S. M., 16 vjeç. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 3 mjete prerës (thika), 2 përforcues grushti dhe 5 celularë.

 

Advertisement

‘Specialistët për Hetimin e Krimeve ndaj Personit, Pasurisë të miturve dhe Dhunës në Familje të DVP Elbasan, në vijim të hetimeve të kryera në drejtimin e Prokurorisë, kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetasve Xh. Ç., 15 vjeç, O. Ç, 14 vjeç, E. K., 15 vjeç dhe S. M., 16 vjeç.

 

Më datë 16.05.2023, rreth orës 13:30, këta shtetas, dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, pas një konflikti të çastit, në lagjen “Sporti 2”, Gramsh, në rrugë, kanë plagosur me mjete prerëse (thika), shtetasit e mitur F. B., 16 vjeç dhe M. L., 15 vjeç. Nga dëmtimet e marra, shtetasi F. B. ka humbur jetën, ndërsa shtetasi M. L. vijon të jetë në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

 

Advertisement

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 3 mjete prerës (thika), 2 përforcues grushti dhe 5 celularë. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.’- njofton policia.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy