Vrasja e Santiago Malkos/ SPAK kërkon 19 vite burg për Blendi Tetën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vrasja e Santiago Malkos/ SPAK kërkon 19 vite burg për Blendi Tetën

Prokuroria e Posaçme ka kërkuar 19 vite burg për Blendi Tetën, i cili akuzohet për vrasjen e Santiago Malkos.

Teta është i vetmi i arrestuar për vrasjen e ish-efektivit, ngjarje kjo e ndodhur në gusht të vitit 2019.

Ndërkohë Teta, ka mohuar se ka qenë i përfshirë në vrasjen e të riut 2 vite më parë. Sipas tij ai nuk ka pasur asnjë lidhje me ngjarjen dhe nuk ka asnjë provë që e përfshinë në atentatin mafioz.

Malko u vra në Tiranë mbrëmjen e 27 gushtit 2019, nga persona që qëlluan në drejtim të mjetit të tij në lëvizje.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy