Vrau me grushte 51-vjeçarin/ Gjykata lë në burg Alban Menerin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vrau me grushte 51-vjeçarin/ Gjykata lë në burg Alban Menerin

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Alban Menerin, i cili mori jetën fqinjit të tij Nikolin Stakës, pasi e goditi me grushte.

Përpara togave të zeza 51-vjeçari nuk e ka mohuar konfliktin, por është shprehur se ai ka qenë në gjëndje të dehur.

Advertisement

Por, ky pretendim i tij është hedhur poshtë nga akuza, pasi sipas prokurorisë nuk ka rezultuar se ai ka qenë i dehur kur është konflikutar me viktimën. Ngjarja ndodhi pasditen e 30 Korrikut në rrugën “Sulejman Pitarka” në kryeqytet, ku autori fillimisht do debatonte me një parukuiere. Shkak i debatit u bë një vend parkimi që Meneri pretendonte se e zotëronte dhe se ishte pronë e tij.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy