Vuçiç: Kurtin do e takoj nëse s’kam ndonjë punë tjetër dhe jam i lirë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në qershor pritet që të zhvillohet takimi mes kryeministrit të Kosovës Albin kurta dhe presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut.

Vuçiç në një prononcim për mediat ka deklaruar se në këtë takim do të marrë pjesë vetëm nëse nuk ka ndodnjë punët tjetër.

Nëse ajo ditë është e lirë për mua, do të shkoj, nëse jo, do t’iu them që ta shtyjnë takimin për një ditë tjetër”, ka thënë Vuçiç.

Ndërkaq, 11 maji ishte përmendur si datë për takim mes Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel, por që ky takim nuk ndodhi.

Advertisement

Për këtë Kurti kishte thënë se shkon në takim për të cilin nuk është pëlqimi i tij paraprakisht, derisa kishte potencuar se pranon të shkojë që darkën me krerët e Ballkanit Perëndimor, një ditë më parë!

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy