Zgjedhjet/ Kush janë bashkitë që nuk ka nisur numërimi i votave

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zgjedhjet/ Kush janë bashkitë që nuk ka nisur numërimi i votave

Në tre bashkitë e vendit, deri në orën 03:40 minuta të kësaj të hëne nuk ka nisur ende procesi i numërimit të votave.

 

Në Malësinë e Madhe ku kandidojnë Isa Ramaj dhe Tonin Marinaj, nuk ka nisur procesi i votimit në asnjë qendë. Në total në këtë bashki janë 72 QV.

 

Advertisement

Edhe në Kavajë, nuk ka nisur ende procesi i numërimit të votave.

 

Gara për këtë bashki është mes Fisnik Qosjes nga koalicioni Bashkë Fitojmë dhe Redjan Krali nga PS.

 

Advertisement

Edhe në Divjakë nuk është hapur asnjë kuti votimi.

 

Qytetarët kanë shprehur vullnetin e tyre për Josif Gorrean nga PS dhe Aurel Malkon nga Bashkë Fitojmë.

 

Advertisement

Nuk dihen arsyet pse në këto tre bashki nuk ka nisur ende procesi i numërimit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy