Zjarr në Fier, digjen mbi 10 hektarë ullishte, banorët tentojnë të shuajnë flakët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarr në Fier, digjen mbi 10 hektarë ullishte, banorët tentojnë të shuajnë flakët

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë këtë të hënë pyllin me pisha dhe disa parcela me ullinj në Fier. Flakët janë përhapur shumë shpejt nga era e fortë.

 

Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje për të bërë të mundur shuarjen e zjarrit dhe shmangien e përhapjes së flakëve. Edhe banorët vendas janë përpjekur të shuajnë zjarrin me jete rrethanore.

 

Advertisement

Nga zjarri janë djegur mbi 10 hektarë me ullishte.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy