Zjarr në Korçë/ Flakët përfshijnë ‘Gurin e Cjapit’ në zonën e mbrojtur

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zjarri ka përfshirë malin e Drenovës, specifikisht në zonën e quajtur Guri i Cjapit.

 

 

Zona e cila ka marrë flakë është brenda territorit të zonës së mbrojtur, ndërkohë që forcat zjarrfikëse të Korçës dhe Devollit kanë shkuar për të bere te mundur fikjen e flakëve.

Advertisement

 

 

Është zonë me terren të vështirë malor. Ende nuk dihet sipërfaqja e djegur

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy