Zjarr në një rrobaqepësi në Korçë/ Dyshimet e para

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarr në një rrobaqepësi në Korçë/ Dyshimet e para

Një zjarr ka përfshirë tarracën e një rrobaqepësie në qytetin e Korçës.

Sipas policisë, dëmet kanë qenë vetëm në njerëz, ndërsa dyshohet se shkak për këtë është bërë një kabëll i energjisë elektrike, që kalonte në tarracën e ndërtesës.

Advertisement

Njoftimi i policisë:

Korçë/Informacion paraprak

Advertisement

Më datë 23.09.2022, rreth orës 16:50, në lagjen nr. 9, Korçë, rruga “1 Maji”, ka rënë zjarr në tarracën e një godine (rrobaqepësie). Për pasojë ka vetëm dëme materiale, nuk ka njerëz të lënduar.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit, ku paraprakisht dyshohet se mund të ketë rënë aksidentalisht si pasojë e një mase në rrjetin elektrik.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy