Zjarr në Pogradec/ Digjet një sipërfaqe toke, zjarrëfikësit në vendngjarje

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarr në Pogradec/ Digjet një sipërfaqe toke, zjarrëfikësit në vendngjarje

Situata e zjarreve në vendin tonë vijon të paraqitet problematike.

 

Pas zjarrit në Belsh, ku u shkrumbuan ullishtet, një sipërfaqe toke është djegur në Pogradec.

 

Advertisement

Në zonën quajtur “Luadhi i Çelos” mbi fshatin Guras, flakët janë përhapur me shpejtësi.

 

Në vendngjarje kanë mbërritur forcaz e MZSH të cilat po punojnë për izolimin dhe shuarjen e flakëve.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy