Zjarr te fusha e mbetjeve në Vlorë, tym dhe erë e rëndë në gjithë zonën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarr te fusha e mbetjeve në Vlorë, tym dhe erë e rëndë në gjithë zonën

Një zjarr i konsiderueshem ka rene ne fushen e mbetjeve ne Vlore mengjesin e kesaj te diele.

Tymi kancerogjen ka mbuluar gjithe zonen perreth fushes se mbetjeve.

Nderkohe era e rende ndjehet ne disa lagje te qytetit.

Po ashtu  raportohet edhe per renie zjarri ne nje zone me shkurre te lagjes “10 korriku” ne Vlore.

Advertisement

Per shkak te permasave te zjarrit, ka frike per perhapjen e flakeve ne banesat perreth.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy